דכאון שלאחר לידה והקשר לאומגה 3

הריוןלמוצרי אומגה 3 לחצו כאן


אבות ואימהות זקוקים לתזונה נאותה בכדי להביא תינוקות בריאים לעולם. לצערנו, רוב האנשים אינם מקפידים על תזונתם ואינם מנהלים אורח חיים בריא. התזונה המערבית הממוצעת חסרה ויטמינים ומינרלים רבים, כמות הסוכר בה גבוהה, כמות השומנים הרוויים היא שערורייתית, כמות חומצות שומן מסוג אומגה 6 מופרזת וכמות חומצות שומן אומגה 3 היא מזערית או שאינה קיימת כלל.

מעט מדי תשומת לב מושקעת בתזונה נכונה לפני הכניסה להריון, ובעיקר לחוליה החסרה בשרשרת התזונה המערבית – חומצות שומן אומגה 3

אם האישה ההרה צורכת תזונה דלה בחומצות שומן אומגה 3 דבר שכיח ביותר בימינו, עלול ילדה לסבול ממחלות נפשיות וגופניות הקשורות למערכת חיסונית חלשה, ואף היא עלולה להפגע.
לחומצות שומן הכרחיות תפקיד מכריע בהתפתחות מוחו של העובר. כבר בסוף שנות הששים של המאה הקודמת נתגלה כי DHA, אחת מחומצות השומן בקבוצת אומגה 3 , היא חומצת השומן העיקרית במוח. התפתחות מוחו של העובר תלויה בהספקת חומצת שומן מאימו באמצעות תזונתה או מרקמות גופה. העובר אומנם מסוגל ליצר שומנים מסוימים, אך הוא חייב לקבל את חומצות השומן ההכרחיות ממקור חיצוני (מאימו). בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת נמצא כי עובר שלא קיבל כמות נאותה של חומצות שומן הכרחיות עלול לסבול מנזק התפתחותי במוחו שאינו בר תיקון.

במהלך השליש האחרון של ההריון, מוחו של העובר עובר זינוק התפתחותי עצום המצריך כמויות גדולות של חומצות שומן אומגה 3 מסוג DHA, המשמש לא רק להתפתחות המוח אלא גם להתפתחות העינים ולהתפתחות אשכים בקרב העוברים הזכרים.

אם מתכננים להרחיב את המשפחה ולהביא ילד לעולם, מדוע לא לתת לילד את ההתחלה הטובה ביותר? תזונה בריאה ומאוזנת המתוגברת בחומצות שומן אומגה 3 תעניק לרך שיוולד, במזל טוב, נקודת זינוק טובה יותר להתפתחות גופנית ונפשית.העובר המתפתח ברחם אימו דורש ומקבל את הרכיבים להם הוא זקוק מתזונתה של האם ומרקמות גופה. כפי שכבר הוסבר, העובר זקוק לכמויות נכבדות של חומצות שומן אומגה 3. אם תזונתה של האם ההרה עשירה בהן, כי היא ועוברה חולקים ברכיבי תזונה חיוניים אלה. אך אם תזונתה של האם ההרה דלה באומגה 3 או אף חסרה אותה, חומס העובר את מאגרי אומגה 3 מגופה של אימו ומותיר אותם מדוללים. אחת התוצאות הקשות של ירידה ברמות אומגה 3 בגופה של האם היא דכאון שלאחר לידה
 
 
 

דכאון שלאחר לידה
 
 

 

דכאון לאחר לידה הוא הפרעה דכאונית המופיעה, לעיתים, לאחר הולדת התינוק. די שכיח, בקרב נשים לאחר לידה, לחוות מצב רוח ירוד. חומרת ההפרעה יכולה לנוע מתקופת עצבות קלה שחולפת, עד להפרעת דכאון חמורה שיש לטפל בה. דכאון לאחר לידה הוא תופעה שכיחה והוא מתחולל בקרב 10% עד 15% מן האימהות.

 

דכאון לאחר לידה עלול להתפתח במרוצת החודש הראשון לאחר הלידה. לעיתים עלולה העצבות שלאחר לידה להחמיר ולהפוך לדכאון לאחר לידה. תקופות של דכאון שכיחות יותר בקרב אימהות, חודשים רבים לאחר הלידה.

 


אומגה 3 בגיל הרך ובילדות
 

 בעת השליש האחרון של ההריון, מוחותיהם של העוברים ומערכת העצבים שלהם מתחילים לצבור DHA שהיא אחת מחומצות שומן מקבוצת אומגה 3 הנמצאת בשמן דגי מי מעמקים קרים. DHA היא רכיב קריטי בבנין רקמת המוח, בהתפתחות העצבים והרישתית. בעת ההריון מקבל העובר את חומצת השומן ההכרחית הזו דרך השליה ולאחר הלידה מחלב האם. 

אם תזונתה של האישה ההרה עשירה ב- DHA אספקתה של חומצת שומן הכרחית זו לעובר היא סדירה והתפתחות מוחו, מערכת עצביו והרישתיות בעיניו היא תקינה. תינוקות שאינם יונקים חלב אם ואינם מקבלים תחליף חלב אם מועשר בחומצות שומן הכרחיות, כולל DHA, עלולים לסבול ממחסור בה והתפתחותם העיצבית והשיכלית עלולות להפגע.

 

במחקרים נמצא כי רמות ה- DHA במוחותיהם של תינוקות שהוזנו בבקבוק היו נמוכות יותר בהשוואה לתינוקות שינקו חלב אם. במחקר אחר נבדקה השפעת תוספת של DHA לתחליף חלב אם. מממצאי המחקר עולה כי השלמת המחסור החזירה את ההתפתחות השיכלית והעיצבית לקדמותן. בדיקה נוספת, בגיל שש, בקרב אותם ילדים העלתה כי בזכות התוספת של DHA היו הילדים בעלי יכולת משופרת לפתור בעיות ולקבל החלטות.

 

הוכחה ניצחת לחשיבות השלמת התזונה באומגה 3 ותרומתה המיידית לילדים נמצאה במחקר מענין שנערך בקרב יותר מ- 100 ילדי בית ספר בדורהם שבבריטניה.

 

למוצרי אומגה 3 לחצו כאן

 

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה