הסיבות הנסתרות להיפראקטיביות ובעיות קשב וריכוז

עד גיל 18, הילד/ה יצפו בקרוב ל-20,000 פרסומות – 80% מהן מפרסמות "ג'אנק פוד". סידורה של חנות מכולת ממוצעת מספקת מידע נוסף. כ-15% מהחנות כוללת תוצרת טרייה, 15% נוספים כוללים בשרים ארוזים ומוצרי חלב, בעוד מזונות ארוזים, מעובדים, סינתטיים ומלאים כימיקלים תופסים את שבעים האחוזים הנותרים של תפוסת החנות.

בשל אכילת מזונות מעובדים החסרים ויטמינים חיוניים, מינרלים, חומצות אמיניות ואנזימים, חסרה לילדים רבים בריאות גופנית אופטימלית. אין להמעיט בערכו של הנזק לו תזונה כזאת יכולה לגרום, כפי שגילתה קבוצת סטודנטים ממכללת "קניון ורד" בקליפורניה. הם ערכו מחקר להדגמת ההשפעות של תוספי מזון סינתטיים ומלאי כימיקלים על בריאות והתנהגות.

הם השתמשו בארבע קבוצות עכברים, כשאת קבוצת הניסוי האכילו במזון טבעי ומים נקיים. קבוצה אחרת הואכלה מזון טבעי, מים נקיים ונקניקיות.

הקבוצה השלישית הואכלה דגנים מצופים סוכר ומיץ פירות. הקבוצה האחרונה הואכלה סופגניות וקולה בלבד. העכברים שהואכלו במזון טבעי ומים נקיים נותרו ערניים וקשובים. אלו שהואכלו גם בנקניקיות הפכו אלימים ונאבקו באגרסיביות. הקבוצה שהואכלה בדגנים מסוכרים הפכה עצבנית והיפראקטיבית, והתנהלה ללא תכלית. הקבוצה שהואכלה בסופגניות וקולה הפכה חסרת יכולת לתפקד חברתית, הדגימה פחדנות והתקשתה לישון.

צריכת יתר של סוכר נחשבת לגורם התורם ו/או יוצר היפארקטיביות/בעיות קשב וריכוז ויכולה ליצור חוסר איזון מינרלי;  מחסור בכרום, הפרעה בספיגת סידן ומגנזיום, עלייה זמנית בסירוטונין, "קיבה חומצית" (היוצרת צניחה נוספת במינרלים), ירידה ביכולת האנזימים לתפקד כיאות, חוסר איזון הורמונלי, היפוגליקמיה, היפראקטיביות, מתח ורמות אדרנלין גבוהות אצל ילדים.

חושדים כי סיבה נוספת להיפראקטיביות/בעיות קשב וריכוז הן דלקות אוזניים החוזרות ונשנות בשל ההשפעה על המערכת התוך אוזנית (העצבית).

מחקרים רבים קשרו תפקוד שמיעתי תקין ליכולתו של ילד לעבוד ולהגיב כיאות לגירוי חיצוני. לרוע המזל, הטיפול האנטיביוטי הנפוץ לדלקות אוזניים עלול להחליש עוד יותר את המערכת החיסונית של ילד ולקדם את נטייתו/ה לדלקות נוספות. הוכח גם שתרופות אנטיביוטיות מפתחות התנגדות עצמית והופכות דלקתיות עם הזמן. הן גם משמידות את חיידקי המעיים (טובים ורעים) ללא הבחנה, ובכך ממשיכות להחליש את תפקוד המערכת החיסונית, ויוצרות מעגל אכזרי שקשה לשבור.

תוספי מזון בעלי השפעה להיפראקטיביות/הפרעות קשב וריכוז

הדיאטה הטובה ביותר לילדים היפראקטיביים, או עם הפרעה קשב וריכוז היא אכילת מזון אורגני ומלא, ללא סוכר מזוקק. לרוע המזל, לא בטוח שדיאטה כזאת תהווה תמיכה תזונתית מספקת להחזרת חוסר האיזון הביוכימי למוטב. במאמר זה אכסה כמה מתוספי המזון המוכרים ביותר שיעזרו לבנות תשתית תזונתית מוצקה לילד עם הפרעות קשב וריכוז או היפרקאקטיביות. התייעצו עם רופא נטורופת לגבי תרופות טבעיות ו/או הומאופתיות שיכולות להועיל לילדכם.

תוספי מזון מלא

אם תכנסו לחנות למזון טבעי, כמות תוספי מזון מטמטמת. סביר להניח שסוג תוסף המזון החשוב ביותר ללקיחה על בסיס קבוע נקרא תוסף "מזון מלא". תוספי המזון קרויים כך משום שכל תוסף ארוז מופק ממקור צמחי – הוא יצירה לא סינתטית ומשום שתהליך העיבוד של התוסף נועד בעיקר רק להסיר לחות ומיקרואורגניזמים מזיקים כדי לשמר חומרים מזינים רבים ככל האפשר. התוצאה היא מקור טהור של חומרים מזינים באיכות גבוהה, בדיוק כפי שאימא אדמה מייצרת אותם.

רוב חנויות  המזון הטבעי מארגנות קטגוריה זו של תוספי מזון למחלקה ספציפית, כדי להקל במציאתם. תמצאו מוצרים כגון: אלפלפא, עשב חיטה, כלורלה, ספירולינה, אצה כחולה ירוקה פראית AFA (אפניזומנון פלוס-אקווה). לכו לחלקת "מזונות ירוקים" או "מזונות מלאים" בשורה של תוספי המזון, או תשאלו עובד היכן ניתן למצוא אותם.

כלורופיל

הדבר הייחודי במיוחד לכל תוספי המזון המלא הירוקים הם שהם מכילים כמויות גדולות של כלורופיל. כלורופיל הוא המולקולה שסופגת אור שמש ומשתמשת באנרגיה שלו לסנתז פחמימות מפחמן דו חמצני ומים. תהליך זה ידוע בכינויו פוטוסינתזה והוא הבסיס לקיום תהליכי החיים של כל הצמחים. מאחר וחיות ובני אדם מקבלים את אספקת המזון שלהם מאכילת צמחים, ניתן לומר כי הפוטוסינתזה היא גם המקור לחיינו אנו.

באופן מעניין, המבנה המולקולרי בין כלורופיל והמוגלובין שלנו (תאי דם אדומים) זהה באופן ראוי לציון. ההבדל העיקרי הוא שהאטום המרכזי בכלורופיל הוא מגנזיום, בעוד שבהמוגלובין הוא ברזל. לפיכך, הכלורופיל נחשב מטהר דם חשוב, והוא חשוב ביותר לבריאות הכללית.

לפי פול פיצ'פורד, מחבר הספר "ריפוי בעזרת מזון מלא" מיוחסות לכלורופיל תועלות בריאותיות רבות: הוא מפסיק התרבות חיידקים בפצעים, מפסיק ריחות גוף ופה רעים, מסלק מרבצי רעלים, פועל נגד כל הרעלים, בונה דם, מחדש רקמות, פועל נגד קרינה, מקדם פלורה בריאה במעיים, מפעיל אנזימים ליצירת ויטמינים A.D.K, הופך תנאים אנמיים, מנמיך לחץ דם גבוה, מחזק את המערכת החיסונית, מרגיע לחצים ומשרת כמשתן עדין.

תוספי המזון הירוקים הבאים מכילים כמות גבוהה של כלורופיל (חלקם יותר מאחרים)  כדי לאפשר לכם ליהנות מההשפעות המחיות ביותר שלו.

אלפלפא..., עשב שעורה..., כלורלה..., ספירולינה..., עשב חיטה..., ו...

אצה כחולה ירוקה פראית (אפניזומנון פלוס-אקווה-AFA)

AFA האצה הכחולה ירוקה גדלה ללא התערבות אדם באגם קלמאת הצפוני באורגון הדרומית, עובדה שהופכת אותה לתוסף מזון מלא ייחודי במיוחד.

עומקו הממוצע של אגם קלמאת הצפוני הוא 2.5 מטר בלבד, אך האצה הכחולה ירוקה ניזונה ממשקע עשיר במינרלים שעומקו, כך מאמינים, 10.5 מטר לפחות.

המיקרו-אצה החד תאית הזאת נקצרה לראשונה לפני יותר מ-15 שנה באחד מבתי הגידול הבוציים המגוונים והעשירים ביות בצפון אמריקה, והיא נקצרה בשיא פריחתה בקיץ ולאחר זמן קצר יובשה בקירור כדי שיישמרו הערכים התזונתיים ופעילות האנזימים שלה.

אחת הסיבות שהופכות אותה לאהודה בקרב אנשים הנוטלים תוספי מזון מלא היא העובדה שהיא גדלה פרא ונקצרת ישירות מהאגם, ולא גדלה על ידי אדם במיכלים גדולים, כמו ספירולינה וכלורלה. רבים מאמינים שהטבע ה"פראי" שלה הוא הנותן לה פרופיל תזונתי מצויין שכזה. כמות הכלורופיל כפולה מהכמות בספירולינה.

אפניזומינון פלוסאקווה (AFA) היא תחנת כוח תזונתית. חומצות אמיניות הן אבני הבניין של חלבונים ורקמות השרירים, AFA מכילה את כל שמונת החומצות האמיניות החיוניות, בפרופיל נכון, לספיגה ושימוש מירביים על ידי גופנו.

יש ל-AFA ריכוזים גבוהים של אבני הבניין, העוזרים לתקן, לבנות מחדש ולחזק ניורוטרנסמיטורים במוח, כדי שהנוירונים במוח, או תאי העצב, יוכלו לתקשר ביעילות מרבית עם שאר הגוף, דבר שהוא נהדר לילדים היפראקטיביים או בעלי הפרעות קשב וריכוז. מעניין שקרוב ל-50% מהתכולה השומנית שלה היא החומצה השומנית האלפא-לינולית (אומגה 3). חומצות שומניות ואומגה 3 תומכות במערכת החיסונית ובונות את שכבת המיאלין השומנית והלבנה על סיבי העצב המקשרים במוח. אנשים שאוכלים AFA על בסיס קבוע מדווחים על עלייה כללית בערנות מנטלית, סיבולת מנטלית, זיכרון לטווח קצר וארוך, פתרון בעיות יצירתיות ותחושה גדולה יותר של בריאות.

ל-AFA מכלול שלם של מינרלים טבעיים ומינרלים, והיא נותנת לגוף את הגישה הטובה ביותר לחומרים המזינים החיוניים הללו. ניתן למצוא גם טווח רחב של ויטמינים
ב-
AFA. גרם אחד של האצה הכחולה ירוקה מספק 48% מהכמות היומית המומלצת של ויטמן B1 (בטה קרוטין), 133% של ויטמין B12 וכמויות משמעותיות של כל סוגי ויטמין B. ויטמיני B נחוצים לפעילות עצבית אופטימלית, דבר אותו חסרים לעיתים קרובות ילדים היפראקטיבים/בעלי הפרעות קשב וריכוז. קיר החלבון התאי של ה-AFA הוא מקור של גליקוגן, המשמש את הכבד ליצירת אנרגיה, זו אחת הסיבות לכך שאנשים מדווחים לעיתים קרובות על עלייה באנרגיה מזמן שהם מתחילים לאכול אותה. ה-AFA נותנת לגוף חומרים מזינים רבים שקשה לקבלם ממקורות אחרים, וזו אולי הסיבה לכך שאנשים רבים שאוכלים אותה מדווחים שהיא עזרה להם להפחית בתחושת רעב, דיכאון, אוטיזם, היפוגליקמיה, סוכרת, היפראקטיביות/בעיות קשב וריכוז, אנמיה, כיבי קיבה וסימפטומים רבים אחרים לחסרים תזונתיים.

עדויות של ילדים האוכלים אצה כחולה ירוקה

גרייסי, בת 7

שלום, אני גרייסי ואני בת שבע. הספורט האהוב עלי הוא *****.

אני שחקנית טובה. אני לוקחת אצה כחולה ירוקה, אנזימים, ביפידוס ואצידופילוס. אני לא אוכלת מזונות עם כימיקלים או עם הרבה סוכר.

הקריאה שלי השתפרה והמורה שלי אומרת שאני הרבה יותר רגועה. אני כבר לא גונבת.

צ'אד פ., בן 11

תודה שהורדתם אותי מהריטלין. השתפרתי מאוד בבית הספר! אני כבר לא לוקח ריטלין, שממש שנאתי לקחת. הפסקתי לקחת אותו בגלל האצה הכחולה ירוקה, האנזימים, האצידופילוס, הביפידוס ודיאטת המזון הטבעי שלי.

התזונה שלי ממש מגניבה.

ג'יימי, בן 8

לפני חודשיים חשבתי שאני מאבדת את הבן שלי, ג'יימי, בגלל היפראקטיביות ודיכאון. הוא היה לוקח אדורל, פרוזאק ואלוויל כל יום. הוא אובחן כהיפראקטיבי/דכאוני בגיל חמש. כעת הוא בן שמונה ויהיה בן תשע בנובמבר.

ממש לא ידעתי מה לעשות איתו. חמותי חשבה שנצטרך לאשפז אותו במחלקה הפסיכיאטרית בבית החולים. הוא נכנס ויצא מבתי חולים בגלל דיכאון יותר משנה. הוא ניסה להתאבד מספר פעמים והוא פוגע בעצמו כשהוא עצבני.

אני בעצמי הייתי מתוסכלת מאוד ולא ידעתי איך לפעול, על אף שהוא נפגש עם יועצים בעניין ההפרעה שלו. שיערתי שהתרופות שהוא היה לוקח הפכו אותו לעצבני וכעוס.
ב-21 למאי הפסקתי לגמרי לתת לו תרופות.

מצאתי מוצר נהדר בחנות למזון בריאות שנקרא  אצה כחולה ירוקה מאגם קלמאת, ומספר טלפון על גב האריזה. חשבתי לעצמי "שיהיה, בואי ננסה את זה". אז התקשרתי אליכם והגברת הנחמדה שענתה לי גילתה הבנה רבה ושלחה לי מידע על האצה הכחולה ירוקה והשפעתה על היפראקטיביות.

ובכן, הרשו לי לספר לכם, פעלתי לפי העצות בעלון המידע וזה נס. הבן שלי הוא ילד שונה לגמרי. הוא יותר אקטיבי מבעבר. הוא היה כזה זומבי, בגלל כל התרופות שהוא היה לוקח. עכשיו הוא אפילו אוכל מזון אמיתי. לפני-כן לא יכולתי לשכנע אותו לאכול שום דבר, אלא אם כן זה היה אוכל מתוק או "זבל". בעבר, כשהיה לוקח תרופות הוא היה בוכה כל הזמן, בלי הפסקה. לא יכולתי להשתיק את הילד אפילו לדקה אחת. עכשיו שהוא לוקח אצה כחולה ירוקה, החומר הזה באמת הפך אותו לילד טוב יותר, והוא גם ילד שמח הרבה יותר. התחלתי לתת לו שתי כמוסות ביום. אני מערבבת אותן עם המיץ שלו כל בוקר.

פורסם ב- 2003 GreenMagazine.com

 

 

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה