כורכום סגולות וזמינות הביולוגית של כורכומין

כורכום,ביו כורכום,שווה ערך ל 1850 מ"ג

 

למה ביו כורכומין: זמינותו הביולוגית של הכורכומין לגוף נמוכה. הסיבות לכך הם ספיגה נמוכה, חילוף חומרים מהיר ופינוי מהיר של הרכיב מהדם. ממצאים מראים כי על מנת לשפר את הספיגה של הכורכומין יש לשלבו עם רכיבים נוספים כגון פיפרין. הפיפרין מעלה את זמינותו הביולוגית של הכורכומין ב- 2000 אחוז !!!

כורכום הוא צמח רב שנתי הגדל באיזורים טרופים חמים בהם הלחות גבוהה. כורכום גדל בעיקר בהודו ואינדונזיה. הענפים של הכורכום גדלים לגובה של 60-100 ס"מ,. השימוש בכורכום נפוץ בתבשילים, ממרחים ותערובות תבלין שונות.

שם בוטני: Curcuma longa
שם אנגלי: 
Turmeric
שם עברי מדעי: כורכומה ארוכה
שם עברי נפוץ: כורכום
פעילות של תבלין כורכום

עיקר השימוש הרפואי טיפולי בכורכום הוא :

כורכום ככנוגד חמצון, נוגד דלקת, נוגד סרטן, נוגד חיידקים, משפר תפקוד כבדי, כורכום ידוע משפר תפקוד עיכולי, תומך במערכת הלב וכלי הדם. בנוסף, הכורכום מסייע להפגת גזים, הכורכום נוגד קרישה ,ולכן נוטלי קומדין ומדללי דם אחרים צריכים לקחת ביתר זהירות. כורוכום מעודד ייצור מיצי מרה, נוגד אולקוס,שלשול, כורכום ידוע גם כיעיל ל כאבי וסת.

כורכום ופעילות אנטי-סרטנית

הכורכום מכיל כורכומין, שהוא החומר הפעיל בכורכום. בצורתו הטריה מכיל הכורכום אשלגן, ויטמין בטא-קרוטן וחומרים נוגדי-חִמצון. ברפואה ההודית נחשב הכורכום כבעל סגולות ריפוי בבעיות כבד, ראומטיזם, שיעול וסינוסיטיס, וברפואה הסינית - כמסייע להקלה על כאבי בטן. במחקרים רפואיים נבדקה תרומתו של הכורכום להחלמה מסרטן מחקרים מראים כי צריכת כורכומין מעכבת באופן משמעותי התפתחות סרטן המעי הגס. פעילות אנטי סרטנית זו נובעת מעצם היות הכורכומין נוגד חמצון ונוגד דלקת, הטיפול בסרטן בעזרת צמחים הוא בעל היסטוריה ארוכה. סגולות הריפוי של הצמחים מיוחסות לרכיבים המצויים בהם

כורכומין, שניתן לעכברים לאחר שקיבלו טיפול משרה סרטן, עיכב התפתחות גידולים בקיבה, בתריסריון ובמעי הגס. נצפתה הפחתה במספר הגידולים בכל עכבר וכן הקטנה של הגידולים הקיימים. בבדיקות היסטופתולוגיות של הגידולים נמצא, כי צריכת הכורכומין בתזונה הפחיתה את מספר הפפילומות ואת מספר הקרצינומות בתאי הסקוואמוס בקיבה, וכן את מספר האדנומות והאדנוקרצינומות בתריסריון ובמעי הגס. כורכומין, הציג השפעה במניעת סרטן קיבה ומעי גס במכרסמים. אחד ממנגנוני הפעולה המוצעים של הכורכומין נובעת מהשפעתו המעכבת על צמיחת החיידק הליקובקטר פילורי, הידוע כגורם מסרטן, המקושר להתפתחות סרטן הקיבה והמעי הגס

 

כורכום נמצא בשימוש גבוה מאוד ברפואת איורוודה, רפואה הודית עתיקה, ומשמש כמנקה את פנים הגוף וכיום חוקרים מחזיקים ברשימה ארוכה הרבה יותר של מחלות שונות בהם כורכום פעיל מאוד להגנה מפניהם ולהבראה כגון דלקות פרקים, אלרגיות, אסטמה, מחלות לב, אלצהיימר, סכרת ומחלות סרטן. כמו כן אפקט הכורכום לטיפול במחלות דלקתיות גבוה מאוד ואין סוג אחר של מזון בעל השפעה אנטי-דלקתית כמו הכורכום.

למה כורכום ?

 • כורכום משמש לחיטוי נגד חיידקים טבעי, יעיל לחיטוי חתכים וכוויות.
 • בשילוב עם כרובית, זה מראה על מנת למנוע סרטן הערמונית לעצור את הצמיחה של סרטן הערמונית הקיים.
 • ידוע כמסוגל למנוע סרטן השד.
 • עשוי למנוע מלנומה ולגרום בתאי מלנומה הקיימים להתאבד.
 • מפחיתה את הסיכון של לוקמיה בגיל הילדות.
 • דיטוקס לכבד.
 • עשוי למנוע להאט את התקדמות מחלת האלצהיימר על ידי הסרת הצטברות פלאק במוח.
 • עשוי למנוע גרורות בצורות שונות של סרטן.
 • כורכום - אנטי דלקתי שפועל כמו גם הרבה תרופות נוגדות דלקת, אך ללא תופעות הלוואי.
 • הוכיח כמאט את התקדמות טרשת נפוצה בעכברים.
 • כורכום משכך כאבים טבעי.
 • כורכום מסייע בחילוף חומרים "שריפת" שומן ומסייע בשמירה על המשקל.
 • מזה זמן רב משמש ברפואה הסינית לטיפול בדיכאון.
 • בשל תכונות אנטי דלקתיות – כורכום לטיפול טבעי דלקת פרקים דלקת מפרקים שגרונית.
 • מגביר את ההשפעות של התרופה פקליטקסל לכימותרפיה ומקטין את תופעות הלוואי שלה.
 • מחקרים מבטיחים נערכים על ההשפעות של כורכום על סרטן הלבלב.
 • הוכח כיעיל בעצירת הצמיחה של כלי דם חדשים בגידולים.
 • מסייע בריפוי פצעים ועור פגום.
 • עשוי לסייע בטיפול פסוריאזיס ועוד מחלות עור דלקתיות.

 

הרכיבים הפעילים של הכורכום הם נוגדי חמצון מסוג פוליפנולים  הפוליפנול המוכר ביותר בכורכום הוא הכורכומין שלו מיוחסת הפעילות הטיפולית של הצמח. הכורכומין הוא למעשה הפיגמנט המעניק לכורכום את צבעו הצהוב ומאפיין גם את ריחו הייחודי. במהלך השנים התגלה הכורכומין כבעל תפקידים ביולוגיים מגוונים. נמצא כי לכורכומין פעילות אנטי דלקתית ונוגדת כאב חזקה, פעילות אנטי סרטנית מקיפה, פעילות תומכת כבד ואף פעילות אנטי דכאונית. תכונות אלו הופכות את הכורכומין ליעיל בריפוי מחלות פרו-דלקתיות כגון – דלקות מעיים (קרוהן וקוליטיס), דלקות מפרקים, מחלות כבד, מחלות לב וכלי דם, סרטן המעי הגס ועוד'

למה ביו כורכומין  ?: זמינותו הביולוגית של הכורכומין לגוף נמוכה. הסיבות לכך הם ספיגה נמוכה, חילוף חומרים מהיר ופינוי מהיר של הרכיב מהדם. ממצאים מראים כי על מנת לשפר את הספיגה של הכורכומין יש לשלבו עם רכיבים נוספים כגון פיפרין. הפיפרין מעלה את זמינותו הביולוגית של הכורכומין ב- 2000 אחוז !!! וזאת על ידי שמירה על רמות כורכומין גבוהות בדם, העלאת חדירות הכורכומין לתאים ומניעה של תהליכים מטבוליים טבעיים בגוף הגורמים להפרשה של הכורכומין אל מחוץ לגוף

 

בתבלין הכורכום המוכר אחוז הכורכומין נמוך מאד, לכן מומלץ לצרוך אותו בכמוסות המכילות אחוז גבוה מאד של כורכומין,

מוצרי כורכום לבחירה (עם קישור למוצר)

 

כורכומין או כורכום?

אני מבולבל בנוגע ל - כורכומין ו כורכום. יש לי הרושם כי כורכומין, לא כורכום, נחקר. אם אנחנו מתכוונים להשלים תזונה על מה אתה ממליץ, כורכום או כורכומין? ולמה

כורכום משמש כתבלין, שעליו אכן מספרים שנעשה שימוש מסורתי בהודו כמו חיטוי וטיפול דלקת גרון, ברונכיטיס,. אנטי דלקתי עוצמתי , ואפילו נחשב מסייע לטיפול בסכרת ..

מחקרי אוכלוסיה הראו כי הודו - שבו אנשים צורכים כורכום קבוע - יש שיעור נמוך של מחלת אלצהיימר. החוקרים שיערו כי ההשפעות האנטי-דלקתיות של כורכומין עשוי להיות אחראי במידה מסוימת. (אלצהיימר מתחיל תהליך דלקתי במוח.) עד כה, עם זאת, עד כה אין שום הוכחה מדעית של תועלת תוספת כורכומין בקרב חולי אלצהיימר.

מחקרים אחרים של כורכום כורכומין הראו את היתרונות הבאים::

• מחקרים הראו כי תמצית כורכום יכול לעזור להקל על הכאב ולשפר את התפקוד אצל אנשים עם דלקות מפרקים אפילו דלקות ניוונית של הברך. יש גם ראיות ראשוניות כי כורכומין עשוי לעזור להפחית כאבי פרקים, נפיחות דלקת מפרקים שגרונית.

• מחקר מעבדה מראה כי כורכומין משמש פיטואסטרוגן – כלומר שיש תופעות המראות כי הוא -מגן בפני סרטן.

• מחקרי מעבדה הראו גם כי כורכומין עשוי לעזור למנוע או לטפל בכמה סוגים של סרטן, כולל סרטן הערמונית, סרטן השד, העור, וסרטן המעי הגס.

• אנשים במצב של הפוגה מן קוליטיס כיבית שנוטלים כורכומין באופן משמעותי להם יש פחות סיכוי לקבל את הישנות המחלה מאשר אלה שאינם נוטלים כורכום.

לעתים קרובות אני ממליץ תוספי כורכום, ואני מאמין כי כורכום ו כורכומין יעילים יחדיו לבודד מחלות דלקתיות, כולל דלקת פרקים, דלקת גידים, ועל מחלות אוטואימוניות. קח 500 עד 1000 מיליגרם של תמציות כורכום (זמין בטבליות או כמוסות) שלוש פעמים ביום או עפ"י הוראות על תווית המוצר. חפש מוצרים עם %95 כורכומינואידים. כורכומין ולא כורכום לא נלקח דרך הפה ונספג היטב בשילוב עם פלפל שחור או piperine,

כאשר קונים תוספי כורכום הקפידו לוודא כי המוצר מכיל תמצית פלפל שחור או piperine. (אם אתה מבשל עם כורכום, הקפד להוסיף קצת פלפל שחור לאוכל.). היה סבלני כאשר לוקחים תוספי כורכום: את מלוא היתרונות ניתן להתחיל ולהרגיש רק לאחר שמונה שבועות.

לא מומלץ להשתמש ב כורכום אם יש לך אבנים בכיס מרה או תפקוד לקוי במרה. נשים בהריון לא צריכות להשתמש בו ללא אישור הרופא שלהן. במקרים נדירים, שימוש ממושך עלול לגרום קלקול קיבה או צרבת. שים לב piperine יכול להאט את מחיקתן של מקצת תרופות מרשם כולל פניטואין (דילנטין), propranolol (Inderal), ו תאופילין. ישנן עדויות המצביעות על כך ש-כורכומין יכול להפריע לתרופות כימותרפיות מסוימות המשמשות לטיפול בסרטן השד, כך שאם אתם מטופלים במחלה זו, הקפד לדון לפני לקיחת כורכומין עם הרופא שלך.

סיבות נוספות המסבירות מדוע כדי לקחת כורכום?

כורכומין היינו החומר הפעיל הנמצא בכורכום, הכורכומין עשוי לעזור להפחית דלקות. מספר מחקרים מראים כי הוא עשוי להקל תסמינים של דלקת מפרקים ניוונית ודלקת פרקים שגרונית, כמו כאב ודלקת. תרכובות אחרות כורכום עלולות גם להיות מרפאות.

 

בניסויי מעבדה, כורכומין הראה את היכולת לחסום צמיחה של סוגים מסוימים של גידולים סרטניים. מחקר אחד הראה כי תמצית כורכום המכילה כורכומין יכולה 95%- במקרים מסוימים – הצליחה לייצב חולה סרטן מעי גס שלא הסתייע בטיפולים אחרים. אבל יש צורך במחקרים נוספים .....

 

מחקרים ראשוניים במעבדה מראים כי כורכומין או כורכום עשוי להגן מפני סוגים של מחלות עור, מחלת אלצהיימר, קוליטיס, כיבים בקיבה, ורמות כולסטרול גבוה. בהתבסס על מחקרים במעבדה, כורכום כורכומין עשוי גם לסייע לטפל קלקול קיבה, גרדת, סוכרת, HIV, אובאיטיס, וזיהומים ויראליים.

 

אבל חשוב לזכור שרוב המחקרים הללו נעשו במעבדה. חוקרים טרם ערכו מחקרים משמעותיים על היתרונות של כורכום כורכומין. אז זה מוקדם מדי לומר עד כמה כורכום טוב לבריאות.

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה