כורכום | כורכומין בספיגה מקסימלית | כורכום סופט ג'ל


לרכישת מוצרי כורכום לחצו כאן

כמה דברים שלא ידעתם על כורכום

לאחרונה זוכה הכורכום לסיקור נרחב, ובכללו גם כתבה במהדורת החדשות המרכזית של ערוץ 2, המתארת כי "יותר ויותר מחקרים רפואיים מהללים את היכולת של הכורכום להילחם בדלקות, לחזק את הגוף, ואולי אפילו להיאבק בתאים סרטניים".
בגיליון זה תוכלו להרחיב את הידע שלכם בנושא הכורכום כתוסף תזונה ובכלל,

כורכום  הוא תבלין עתיק המקושר לדרום אסיה ומשמש עוד מימי קדם כצבע וכתבלין. תבלין עובד לראשונה בסין, סרילנקה, טיוואן, פרו, אוסטרליה ומערב הודו לפני יותר מ-4000 שנה

 

כורכום  צמח רב שנתי ממשפחת הזנגביליים, גדל על פני שטחים נרחבים בהודו, סין, אינדונזיה וארצות טרופיות אחרות. השימוש בכורכום נפוץ במזון כנותן צבע וטעם בתבשילים, ממרחים ותערובות תבלין שונות כגון אבקת הקארי, ממרחי חרדל, עמבה ועוד. בנוסף לשימוש הקולינרי, לצמח שימוש רפואי ברפואה המסורתית ההודית והסינית. בהן הוא משמש כרכיב אנטי דלקתי וכן לטיפול במצבים שונים הכוללים צהבת, גזים, כאב בטן, הפרעות וסת, שתן דמי, שטפי דם, סחרחורת, כאבי שיניים, חבלות, תולעי מעיים, אסטמה, כאבים בחזה, אבנים בדרכי השתן ועקיצות חרקים.

כורכום

פעילות של תבלין כורכום

עיקר השימוש הטיפולי בכורכום הוא כנוגד חמצון, נוגד דלקת, נוגד סרטן, נוגד חיידקים, משפר תפקוד כבדי, משפר תפקוד עיכולי, תומך במערכת הלב וכלי הדם. בנוסף, הכורכום מסייע להפגת גזים, נוגד קרישה, מעודד ייצור מיצי מרה, נוגד כיב פפטי (אולקוס), נוגד שלשול, נוגד כאבי וסת ותומך בטיפול בבעיות עור

 כורכום  ופעילות נוגדת סרטן

צריכת כורכום מעכבת באופן משמעותי התפתחות סרטן המעי הגס. פעילות אנטי סרטנית זו נובעת מעצם היות הכורכום נוגד חמצון ונוגד דלקת. הפעילות האנטי דלקתית מיוחסת לעיכוב יצירת החומצה האראכידונית והמטאבוליטים שלה, המקושרים גם להתהוות תהליכים סרטניים

כורכום   שניתן לעכברים לאחר שקיבלו טיפול משרה סרטן, עיכב התפתחות גידולים בקיבה, בתריסריון ובמעי הגס. נצפתה הפחתה במספר הגידולים בכל עכבר וכן הקטנה של הגידולים הקיימים. בבדיקות היסטופתולוגיות של הגידולים נמצא, כי צריכת הכורכומין בתזונה הפחיתה את מספר הפפילומות ואת מספר הקרצינומות בתאי הסקוואמוס בקיבה, וכן את מספר האדנומות והאדנוקרצינומות בתריסריון ובמעי הגס.

כורכום  הציג השפעה במניעת סרטן קיבה ומעי גס במכרסמים. אחד ממנגנוני הפעולה המוצעים של הכורכומין נובעת מהשפעתו המעכבת על צמיחת החיידק הליקובקטר פילורי, הידוע כגורם מסרטן

במחקר על ההשפעה האנטי סרטנית של כורכום נמצא, שכורכום מעכב השראת סרטן של העור, הקיבה, התריסריון, הלשון, המעי הגס והשד

בעשורים האחרונים נערכו מחקרים רבים במערב על אודות פעילותו הרפואית המגוונת של הכורכום. רבים מהמחקרים נערכו עם החומר הפעיל העיקרי בכורכום, הפיגמנט הצהוב העונה לשם כורכום כיום נהוג להשתמש בתמצית תקנית של כורכום, המכילה 95% כורכומין

תכונות רפואיות של הכורכום :

כורכום נמצא בשימוש גבוה מאוד ברפואת איורוודה, רפואה הודית עתיקה, ומשמש כמנקה את פנים הגוף וכיום חוקרים מחזיקים ברשימה ארוכה הרבה יותר של מחלות שונות בהם כורכום פעיל מאוד להגנה מפניהם ולהבראה כגון דלקות פרקים, אלרגיות, אסטמה, מחלות לב, אלצהיימר, סכרת ומחלות סרטן. כמו כן אפקט הכורכום לטיפול במחלות דלקתיות גבוה מאוד ואין סוג אחר של מזון בעל השפעה אנטי-דלקתית כמו הכורכום.

כורכום - רגישות, תופעות לוואי, תגובות ביניים, התוויות נגד ורעילות
קיימים דיווחים על מקרים של תגובה אלרגית בשכיחות נמוכה מאוד לכורכום  ,עדיף שלא לשלב תרופות נוגדות קרישה עם נטילה של כמוסות כורכום

השפעות הכורכום  על מערכות הגוף לפי הרפואה ההודית

  • חיצוני - נוגד דלקת, יחד עם דבש שימושי לחיטוי פצעים.
  • עיכול - מגביר תיאבון, עוזר לעיכול רעלים, ממריץ כבד, שימושי בבעיות כבד וצהבת.
  • מערכת הנשימה- מכייח, מסלק ליחה, שימושי בסינוסיטיס, ואסטמה.
  • מערכת המין - מגביר זרימת דם במחזור החודשי .
  • עור - מטהר את הדם ולכן שימושי במחלות עור רבות המלוות בגירוד ופריחה.
  • סכרת - מצוי במספר פורמולות לטיפול בסכרת, מסייע באיזון הסוכר.


מידע על כורכום , ומחקרים רפואיים :

מהו כורכום ?

 מי אמר משהו טעים לא יכול להיות טוב בשבילך?  כורכומין (כורכום longa) הוא מקור התבלין כורכום, והוא משמש קארי ומאכלים חריפים אחרים מהודו, אסיה, והמזרח התיכון.  כורכומין הוא מה שנותן קארי בצבע צהוב בהיר האופייני וטעם חזק.  אם קארי הוא חריף מדי הבטן שלך, אז אתה יכול עדיין לקבל את היתרונות של כורכומין על ידי לקיחת אותו כתוסף תזונה בכמוסות נוח.  לחלופין, אם אתה אוהב את החום, לשבור את הקפסולה לפתוח ומפזרים אותו על האוכל שלך.

 כמו צמחי מרפא רבים, האנשים הראשונים להשתמש כורכומין כמזון ולאחר מכן גילה כי גם תכונות מרפא מרשים.  במשך מאות שנים, תבלין זה שימש סוכן משככת כאבים ואנטי דלקתיים, כדי להקל על כאב ודלקת של העור והשרירים.  הוא שימש לטיפול בצהבת, בעיות מחזור, המטוריה, דימום, כאבי בטן, גזים.  בעידן המודרני, המחקר התמקד חמצון של כורכומין, אנטי דלקתיות, anticarcinogenic ו מיקרוביאלית, ועל השימוש בו מחלות לב וכלי דם, הפרעות במערכת העיכול, לטיפול בכבד.

 המזון שאנו אוכלים יש השפעה ישירה על הבריאות שלנו, גם אם המזון הוא משהו זניח לכאורה כתבלין.  מחקר על משפחות עולים מהודו לארצות הברית עשוי לשקף את החשיבות של כורכומין בדיאטה.  זה מתועד היטב כי שיעורי הסרטן בהודו נמוכים מאלה ראה במדינות המערב.  עם זאת, מחקרים של מהגרים הודים בחברות המערביות עולה כי שיעורי סרטן ומחלות כרוניות אחרות, כגון מחלות לב וסוכרת, להגדיל באופן דרמטי אחרי דור בארץ אימצו.  שינוי של דיאטה היא בין הגורמים שעשויים להיות אחראי על שיעורי המחלה משתנה.  במחקר שנערך על ידי ארצות הברית המכון הלאומי לסרטן, החוקרים ציינו, "עניין מיוחד למניעת סרטן תפקידו של כורכום (כורכומין),

 

 תמצית כורכום סקירה של יתרונות בריאותיים, תופעות לוואי מחקרים, המינון הנכון, 95 אחוז כורכום תמצית ידי ריי Sahelian, MD

 

 כורכום הוא יליד המפעל לדרום הודו ואינדונזיה.  קני שורש tuberous שלה (שורש כמו מבנים) שימשו מימי קדם כמו תבלין, כמו צבע טקסטיל, למטרות רפואיות. Curcuminoids הם החומרים העיקריים לתת את התבלין כורכום לצבע הצהוב.  אבקת קארי, שנמצא בשימוש נרחב המטבח ההודי, מורכב ברובו של כורכום ותבלינים נוספים כגון כוסברה חילבה. כורכום Longa הוא השם הבוטני של כורכום.

    Curcuminoids העיקריים הם, כורכום demethoxycurcumin ו bisdemethoxycurcumin שהם נוגדי חמצון חזקים תרכובות אנטי דלקתיות.

בריאות תועלת

 בניסויים בבני אדם רבים יש צורך לפני שאנחנו יכולים לדעת בוודאות איך אנחנו יכולים להשתמש בכורכום הטובה ביותר ברפואה.  אבל דבר אחד בטוח: רוב הרופאים אינם, בשלב זה, מודעים את היתרונות הפוטנציאליים של כורכומין כורכום.  יש מחקר מתמשך לגבי התפקיד של תמצית צמחים זה לשימושו מחלת אלצהיימר, סוכרת, מצבים דלקתיים, וסוגים שונים של סרטן.  דאגה אחת היא שהוא נספג היטב ורוב זה נשאר במערכת העיכול מה שהופך אותו אידיאלי לטיפול התנאים העיכול.  יש הטוענים כי הספיגה לזרם הדם הוא השתפר באופן משמעותי, כאשר תוספת זו משמשת בשילוב עם תמצית פלפל שחור בשם piperine, הידוע גם על ידי Bioperine 

כורכום ומחלת אלצהיימר תועלת

במחקרים במעבדה, כורכום מעכב היווצרות עמילואיד.  Amyloids הם מסיסים אגרגטים חלבון סיבי כי גוש של תאים במוח של חולי אלצהיימר.  האם תוספי מזון כגון לעזור להפחית את השכיחות של מחלת אלצהיימר או לשפר את המצב הזה אינו ידוע בשלב זה.

 כורכום מבנה הפונקציה, הזמינות הביולוגית, ואת היעילות של מודלים של neuroinflammation ומחלת אלצהיימר.

 כורכום מגן על נזק לדנ"א באוכלוסייה כרוניים ארסן החשופים של מערב בנגל.

 כורכום מניעת סרטן או טיפול

ל כורכום יש את היכולת של אינטראקציה עם מטרות מולקולריות מרובים המשפיעים על תהליכים רבים להיווצרות סרטן.  כורכומין, עכברים, משבשת את התפשטות סרטן השד הגידול אל הריאות.  מינהל דיכא שני חלבונים בתאי הגידול להשתמש כדי לשמור על עצמם אלמוות.  מחקרים להערכת התפקיד של כורכומין וסרטן להמשיך להתקדם בקצב מהיר.

סרטן השד

 כורכום מסייע לעצור את התפשטות סרטן השד הגידול לריאות של העכברים.  הבדיקות החלו כבר גם אנשים, אמר Bharat אגרוואל המחלקה Experimental Therapeutics באוניברסיטת טקסס MD Anderson Cancer Center ביוסטון.  מחקר קודם הראה כי כורכומין יכול למנוע גידולים מ טביעה במעבדה.  לצורך המחקר, הזריקו Bharat אגרוואל עכברים עם תאים סרטניים אנושיים השד - קבוצה של תאים בוגרים מחולה שהסרטן התפשט אל הריאות.  גידולים כתוצאה מכך הורשו לצמוח, ולאחר מכן הוסר בניתוח, כדי לדמות כריתת שד.  ואז העכברים גם לא קיבל טיפול נוסף, כורכומין לבד; פקליטקסל תרופה לסרטן, אשר נמכרים תחת שם המותג טקסול, או כורכום פלוס טקסול.  חצי העכברים בקבוצה כורכומין בלבד ו -22 אחוזים מאלה של כורכומין פלוס טקסול הקבוצה היו ראיות של סרטן השד שהתפשט לריאות.  אבל 75 אחוזים מכלל בעלי החיים יש טקסול לבד 95 אחוז מאלה שקיבלו טיפול לא פיתחו גידולים ריאות.  מחקרים קודמים מראים כי אנשים שאוכלים תזונה עשירה כורכום יש שיעור נמוך יותר של סרטן השד, סרטן הערמונית, סרטן ריאות וסרטן המעי הגס.

 סרטן המעי הגס

 צריכת כורכום סוכן המשוערת chemopreventive על ידי חולי סרטן: הערכת רמות כורכומין ב המעי הגס ואת ההשלכות pharmacodynamic שלהם.

 סרטן Epidemiol Biomarkers הקודם.  2005.

 כורכום הוכח כיכל להפחית את נטל אדנומה במודלים של מכרסמים של סרטן המעי הגס.  בדקנו את ההשערה כי רמות פעילים פרמקולוגית של כורכומין ניתן להשיג המעי הגס של בני אדם.  חולים עם סרטן המעי הגס לבלוע כמוסות כורכומין (3600, 1800, או 450 מ"ג ליום) למשך 7 ימים.  דגימות ביופסיה של רקמת המעי הגס נורמלי ממאיר, בהתאמה, התקבלו על אבחון ב 6-7 שעות לאחר המנה האחרונה של כורכומין.  הדם נלקח 1 שעה לאחר המנה האחרונה של תמצית צמחים.  כורכומין ומטבוליטים שלה התגלו ו ונרשמת ידי כרומטוגרפיה ביצועים גבוהים נוזלי עם זיהוי על ידי לספקטרופוטומטריה UV או ספקטרומטריית מסה.  ריכוזי הכורכומין ברקמות המעי הגס נורמלי וממאירים של חולים המקבלים 3,600 מ"ג של כורכומין היו 12 ו - 7 nmol / גרם, בהתאמה.  סולפט ו glucuronide כורכומין כורכומין זוהו רקמות של חולים אלו.  עקוב אחר רמות של כורכומין נמצאו במחזור הדם ההיקפיים.  מהתוצאות עולה כי מנה יומית של 3.6 גרם כורכומין משיג רמות פרמקולוגית יעילה בתוך המעי הגס עם הפצה זניח מחוץ במעיים.

 שלב I בניסוי קליני של כורכום אוראלי: סמנים של פעילות ציות מערכתית.

 Clin Cancer Res.  2004.

 כורכום ופעילות נגד סרטן במכרסמים ובני אדם.  יעילותה כנראה קשור אינדוקציה של גלוטתיון S-transferase אנזימים, עיכוב של פרוסטגלנדין E (2) (PGE (2)) ייצור, או דיכוי adduct DNA חמצוני (M (1) G) היווצרות.  חמש עשרה חולים עם סרטן המעי הגס מתקדם עקשן chemotherapies תקן קפסולות תואם נצרך מינון כורכומין בין 0.45 ו - 3.6 גרם ביום למשך עד 4 חודשים.  רמות של כורכומין ומטבוליטים שלה פלזמה, שתן, צואה נותחו.  שלושה סמנים של פעילות פוטנציאל תורגמו מודלים פרה נמדד לויקוציטים בדם החולה: גלוטתיון S-transferase פעילות, רמות M (1) G ו PGE (2) ייצור המושרה vivo לשעבר.  מינון הגבלת רעילות לא נצפתה.  מנה יומית של 3.6 גרם ירידה 62% שעוררה PGE ועין מתנהלת (2) ייצור דגימות דם נלקחו 1 שעה לאחר המנה.

סרטן הדם

 כורכום ותה ירוק: מתכון לטיפול בלוקמיה לימפוציטית כרונית B-.
{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה