פרוביוטיקה פרוביוטיק, למה צריך פרוביוטיקה

למוצרי פרוביוטיקה לחצו כאן


בין החיידקים שבגופנו יש המועילים יותר ויש שפחות. השימוש ב פרוביוטיקה (החיידקים הידידותיים), יכול להטות את הכף לטובת החיידקים "הטובים"

החיידקים הטבעיים של מערכת העיכול נמצאים ברובם במעי הגס. במצב מיטבי רמת החיידקים הידידותיים מאוזנת, ובכך תורמת לתפקודן התקין של מערכת העיכול ומערכת החיסון. אולם, גורמים שונים כגון תזונה לקויה, תרופות וטיפולים רפואיים, מצבי לחץ וגורמים סביבתיים יכולים להפר את האיזון העדין של אוכלוסיית חידקיי המעי. במצבים כאלה נטילת חיידקים פרוביוטיים חשובה לשמירה על האיזון.

בין החיידקים שבגופנו, יש המועילים יותר ויש שפחות. השימוש בפרוביוטיקה (החיידקים הידידותיים), יכול להטות את הכף לטובת החיידקים המועילים יותר. ד"ר לנג מציין: "הפרוביוטיקה יכולה להתחרות באוכלוסיות חיידקים מזיקות, להשפיע על מערכת החיסון, לדכא דלקת בגופנו, להשפיע על תנועתיות המעי ועל שגשוג תאים, ואולי אף להשפיע על מאזן האנרגיה בגוף".

חשוב לציין שהמונח פרוביוטיקה הוא כללי. "ניתן להשתמש בסוגים שונים של חיידקים ובמינונים שונים של חיידקים, לכן לא ניתן להסיק ממחקר שבדק השפעת סוג ספציפי של חיידקים על בעיה ספציפית, על סוג חיידקים אחר שלא נבדק", מסביר ד"ר לנג. "חשוב לדעת שחיידקים אלה אכן מוצאים דרכם אל המעי לאחר ששרדו את חומצת הקיבה ומלחי המרה, ובהמשך הם מצליחים לחיות במערכת העיכול, לכן מקובל שככל שכמות החיידקים הידידותיים גבוהה יותר, כך גם השפעת הפרוביוטיקה על הגוף

 

בחלק מסוגי הפרוביוטיקה הגישה היא להשתמש בסוג אחד של חיידקים בלבד. ברוב הסוגים האחרים משתמשים במגוון של חיידקים שניתנים יחד כאבקה המומסת במשקה, או כקפסולה שניתן לבלוע. "יש מספר מחקרים שהראו תוצאות טובות יותר כשמספר החיידקים שניתנו היה גבוה יותר", אומר ד"ר לנג. "יש לזכור שככל שניתנים חיידקים רבים יותר, הסיכוי שמספר חיידקים משמעותי יגיע אל מערכת העיכול וישפיע, גדול יותר".

מערכת העיכול שלנו מכילה אוכלוסייה ענפה של חיידקים טובים, החשובים לשמירה על הבריאות הכוללת של הגוף ולפעילות תקינה של המעיים. פלורת מעיים משגשגת הכרחית לעיכול וספיגה יעילים של מרכיבי המזון, ייצור אנזימים וויטמינים שונים, הסדרת חומציות המעיים, כמו גם לפעילות מעיים תקינה וניקוי נאות של מערכת העיכול.

המיקרואורגניזמים ה"טובים" מונעים שגשוג של חיידקים גורמי מחלות, פטריות ושמרים ובכך מגנים עלינו מפני זיהומים במערכת העיכול.

בנוסף על כך, החיידקים הידידותיים מונעים יצירת חומרים מסרטנים על-ידי החיידקים ה"רעים", מסייעים במניעת התפתחות של סרטן המעי הגס ותומכים בפעילות מערכת החיסון. המיקרואורגניזמים הידידותיים מייצרים עבורנו ויטמינים ומסייעים בעיכול חלב ומוצריו.

 

מצבים מסוימים, כמו: טיפולים אנטיביוטיים (המחסלים אמנם את החיידקים ה"רעים" אולם פוגעים גם ב"טובים"), הרגלי תזונה לקויים ומצבי סטרס, עלולים להפר את האיזון העדין של אוכלוסיית המעיים ולגרום לבעיות עיכול, היווצרות של גזים, שלשולים, עצירות ואף לזיהומים במערכת העיכול על-ידי חיידקים "רעים" או פטריות.

מחקרים מצביעים על הקשר שבין חסר איזון מיקרוביאלי במערכת העיכול לבין מחלות שונות כמו: קוליטיס, תסמונת המעי הרגיז, זיהומי קנדידה, אלרגיות שונות, מחלות עור, מחלות אוטו-אימוניות ועוד

מדוע ילדים סובלים מאירועים תכופים של דלקות אוזניים?

 

יש לכך סיבות מגוונות. ראשית, לילדים יש יותר קושי ב"לוחמה" בזיהומים מכיוון שמערכת החיסון שלהם עדיין מתפתחת. סיבה נוספת היא שהצינור המקשר בין האוזן התיכונה ללוע הינו קצר וישר אצל ילדים. כאשר מעבר זה תפוח בגלל צינון לדוגמה, הוא לא מתאוורר ומצטברים בו נוזלים שמגבירים את הסיכוי לדלקת.

האם פרוביוטיקה יכולה לעזור?

 

פרוביוטיקה לא תסייע במקרה שהדלקת כבר פוקדת. מאידך, מחקר חדש שבדק את השפעת תוספת פרה-ביוטיקה על מניעת דלקות אוזניים בגיל הרך, העלה שתוספת פרה-ביוטיקה במשך חצי שנה לתינוקות הפחיתה את שיעור חזרת המחלה.

תוספת של פרוביוטיקה עשויה לקצר את משך השלשול ולהפחית את הסיכוי לסיבוכים. נטילה רצופה של פרוביוטיקה, עשויה למנוע את אירועי השלשול

מדוע טוענים שחשוב להוסיף פרוביוטיקה כשנוטלים אנטיביוטיקה?

 

אנטיביוטיקה היא אמצעי חשוב והכרחי לטיפול בזיהומים שונים. האנטיביוטיקה נועדה לפגוע בחיידקים הגורמים למחלה ולמנוע את התרבותם. פעמים רבות האנטיביוטיקה פוגעת גם באוכלוסיות החיידקים "הידידותיים". בכ-40% מהמקרים נטילת האנטיביוטיקה גורמת לשלשולים שיכולים לגרום להתייבשות ולפגוע באיכות החיים. סקירות של מחקרים עם תינוקות וילדים הראו שתוספת פרוביוטיקה, בעיקר זו המכילה את החיידקים הידידותיים  הלקטובצילים, במקביל לאנטיביוטיקה, מנעה כ- 2/3 ממקרי השלשול שנבעו מאנטיביוטיקה

מחקרים הראו שתוספת פרוביוטיקה לפרקי זמן ארוכים לילדים עם נטייה לאלרגיות ולבעיות עור, הביאה לירידה משמעותית במקרים של אלרגיה

מה הקשר בין פרוביוטיקה, פרה-ביוטיקה ומניעת אלרגיות?

 

שנת החיים הראשונה משפיעה על סיכויי הילד לפתח אלרגיות שונות ובעיות עור. הדבר נכון במיוחד במשפחות עם היסטוריה של נטייה לאלרגיות. מחקרים הראו שלאוכלוסיית חיידקים תקינה בתקופה זו יכולה להיות השפעה ארוכת טווח על הופעתן של אותן אלרגיות. ואכן, במחקרים ראו שתוספת פרה-ביוטיקה לפרקי זמן ארוכים לילדים עם נטייה זו, הביאו לירידה משמעותית במקרים של אלרגיה.

 

מה השמושים במוצרי פרוביוטיקה

           פרוביוטיקה מומלצת לנטילה לאחר ובזמן שימוש באנטיביוטיקה.

           פרוביוטיקה מסייעת לעצירת שלשולים.

           פרוביוטיקה הינה תוספת חיידקית היוצרת איזון בין חיידקי המעי.

           פרוביוטיקה מתאימה לתינוקות בני מספר שבועות ועד לבוגרים ומבוגרים

 

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה