קואנזים 10 - coenzyme Q10

 קיו 10  Coq10 הוא חלבון המיוצר בגוף ונמצא בריכוז הגבוה ביותר בלב. למעשה בפעם הראשונה הופק ב- 1957 מלב של פרה. Coq10 חשוב ביותר לתפקודו התקין של הלב ולייצור אנרגיה בתא. מאחר והתכשיר נמכר חופשי בבתי המרקחת ובחנויות טבע , חשוב לדעת מספר עובדות על התכשיר .

מתי רצוי לקחת ?
חולים הצורכים תרופות מסוג בטא בלוקר , כמו דרלין , נורמיטן , נורמלול , מטופרס ועוד. תרופות אלה מורידות את ריכוז האנזים בתא ולכן חשוב ל"השלים" את החסר, בפרט לחולים הסובלים ממחלות לב.
חולים הנוטלים תרופות להורדת כולסטרול ממשפחת הסטטינים, כגון סימוביל, סימבסטטין טבע , לובליפ, ליפיטור וכדומה. תרופות אלה מדלדלות את השרירים בגוף ומדלדלות את מאגר COQ10 .
ניסויים קליניים מראים ירידה משמעותית באישפוזים ושיפור אצל חולי chf והארכת משך החיים. ( chf -congestive heart failure- אי ספיקה- כאשר הלב לא מסוגל לספק את כמות הדם הנדרשת, יבוא לידי ביטוי בקוצר נשימה, עייפות , בצקות, סחרחורת, חוסר שינה ועוד)
דיאטת הרזיה יכולה להיעזר ב- coq10 ע"י הגברת המטבוליזם של השומן.

אין צורך לקחת קואנזים קיו 10 על בסיס יומי כתוסף מזון, רק אנשים העוסקים בפעילות פיזית מאוד אינטנסיבית נדרשים ל" מלא את החסר " ולפרקי זמן קצובים.

מתי צריך להיזהר ?
1. לחולים הלוקים בתפקודי כבד או כליות – אין ליטול ללא השגחה רפואית.

2. תופעות לוואי נדירות כגון חוסר שינה, בחילות, רגישות לאור, כאבי בטן, סחרחורת, חוסר שקט נפשי, כאבי ראש – יש להקטין את המינון או להפסיק את השימוש בתוסף.

3. להשתמש בזהירות בחולים הנוטלים תרופות מדללות דם כגון קומדין, ולהיות תחת השגחה רפואית.

ככלל – תמיד לידע את הרופא המטפל על תוספי המזון אותם צורכים, אם הרופא מתנגד באופן כללי ל תוספי מזון ללא אבחנה – כדאי להחליפו.

למבחר תוספי מזון קו אנזים Q10 לחצו כאן

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה