קו אנזים קיו 10 100 מג

לרכישת קו אנזים לחצו כאן

קו אנזים  Q10 הוא חומר מסיס שמן הדומה במבנה שלו לויטמין K ומכונה אוביקינוןאוביקינון נמצא ברוב האורגניזמים ומגיע אלינו דרך המזון או דרך סינתזה פנימית. הוא חיוני להפקת אנרגיה תאית משום שהוא שוכן בממברנות המיטוכונדריה, בעיקר של רקמות פעילות אנרגטית. הוא משחק תפקיד בהעברת שרשרת האלקטרונים

קו אנזים Q10 הוא חומר הנקשר לאנזימים לקיום ריאקציות כימיות. קואנזים Q10 הוא מרכיב הכרחי בתהליכי הנשימה התאית בגופינו, מסייע בייצור אנרגיה, נשא אלקטרונים ופרוטונים בשרשרת הנשימה ובייצור ATP בתאים. קו אנזים מספק תמיכה לכל תאי הגוף ובמיוחד לרקמות הדורשות הרבה אנרגיה כמו שריר הלב, רקמת החניכיים ומערכת החיסון.

לקו אנזים קיו 10 תפקידים חשובים בגוף . חומר זה הוא נוגד חמצון דמוי ויטמין, המיוצר על ידי הגוף. הוא מצוי בכל תא ותא בגוף ומעורב בייצור אנרגיה בתאים, בעיקר בתאי שריר הלב. קו-אנזים קיו 10 נמצא במערכת הובלת האנרגיה של היונקים. הוא מופק בגוף מטירוזין ומוולונאיט או שנצרך בתזונה. בתזונה הוא נמצא בעיקר בכבד או בלב.
מאחר ואיברים אלה אינם נצרכים לעיתים קרובות, והייצור הפנימי פוחת עם השנים, רצוי להשלים צריכת קואנזים זה כתוסף מזון.

המנגנון שבאמצעותו מפחית הקו-אנזים קיו 10 את לחץ-הדם אינו ידוע, אך ממחקר קליני שנערך על 109 חולים הסובלים מלחץ דם, הוכח כי תוספת של קו-אנזים קיו 10 מסייעת להפחתת לחץ הדם הסיסטולי והדיאסטולי, התוספת של קו אנזים זה נמצאה יעילה לשיפור תפקוד שריר הלב והעלאת תפוקת הלב, על ידי שיפור אספקת החמצן אליו. כמו כן הוכח כי תוספת זו תורמת להגנה מפני התפתחות של חסימות כלי הדם של הלב וכן פועלת להורדת קצב הלב.

תיעודים מחקריים: 

Q1O ומחלות נוירולוגיות:

מחלת פרקינסון היא מחלה עצבית ניוונית, שפוגעת בדרך כלל האנשים מעל גיל 50. מחקרים באוניברסיטת קליפורניה בסאן-דייגו, ביקשו לקבוע טווח מינונים בטוח לקו-אנזים קיו 10 ולבחון אם הוא מסוגל להאט את ההידרדרות הגופנית של אדם שלקה במחלת הפרקינסון. מתוצאות המחקר עולה שהנבדקים שטופלו בקו האנזים פיתחו נכות קלה יותר, מאשר נבדקים שקיבלו פלאצבו. המחקר הועמק ומסקנותיו הסופיות הראו כי קו-אנזים קיו 10 נראה מבטיח באשר ליכולתו להאט את ההידרדרות המתרחשת במחלת הפרקינסון.                                          

מינון מומלץ: 400-800 מ"ג ביום

Q1O ופעילות הלב:

מגזין הלב האירופאי  פרסם תוצאות מחקר שבוצע ע"י חוקרים מאוניברסיטת Ancona באיטליה, החוקרים בדקו 23 חולים בגיל ממוצע של 59 שנים אשר סבלו מאי ספיקת לב מתונה. החולים טופלו משך 4 שבועות שבהם קבלו 100 מ"ג שלוש פעמים ביום של Q 10 או פלצבו בשילוב פעילות גופניתc משך חמישה ימים בשבוע. החולים שקבלו Q10 הראו עליה ב - HDL כולסטרול (הכולסטרול הטוב) ושיפור ביכולת הגופנית וביכולת תפוקת הלב, בהשוואה לקבוצת הפלצבו. החוקרים סיכמו את מאמרם בקבעם ש- Q10 משפר את כושר תפקוד הלב במצבי אי ספיקה ללא כל תופעות לוואי.

Q1O ומחלת הסרטן:

קו-אנזים קיו 10 הוא חלק מהמכונה האנטיאוקסידנטית המגנה על מעטפת התאים מנזק אוקסידטיבי וירידה באפופטוזיס. במחקר שנעשה בתורכיה על חולות סרטן שד נמצא כי מיני חמצן ריאקטיביים (ROS) מוגברים בתאי סרטן ויכולים לגרום לביטוי יתר של אנזימים אנטיאוקסידנטיים וצריכת יתר של קו-אנזים קיו 10. מתן קו-אנזים קיו 10 בתזונה מביאה להגברת האפקט המגן של קו-אנזים קיו 10 על רקמת השד.                                                    

 מינון מומלץ: 300-500 מ"ג ביום

קו-אנזים קיו 10 הראה פעילות אנטי סרטנית וחיזוק המערכת החיסונית בניסויים על בעלי חיים. בבני אדם, קו-אנזים 10Q עובר ביוסינתזה מטירוזין דרך מפל של שמונה פרקורסורים ארומטיים. פרקורסורים אלה זקוקים באופן מוחלט ל- 8 ויטמינים אשר שלושה מהם חיוניים לביוסינתזה של ארבעת הבסיסים של ה די אן איי. מחסור בוויטמין אחד או יותר מהשלושה הנ"ל עלול לגרום לזוגיות אבנורמלית של ארבעת הבסיסים, דבר המביא למוטציות והיווצרות סרטן. עובדה זאת מהווה את הבסיס לשימוש בקו-אנזים קיו 10 בטיפול בסרטן. בנוסף עלה בבירור ממספר עבודות מחקר שבוצעו באירופה, כי טיפול בקו-אנזים קיו 10 הראה נסיגות ואף העלמות של גידולי שד סרטניים כאשר הנשים טופלו במנות גבוהות של 390 מ"ג ליום.

לקו-אנזים קיו 10 אפקט הגנתי על תפקוד הלב בזמן טיפול באנטרהציקלינים. במחקר שנעשה ביפן נמצא כי 91.7% מחולים שקיבלו אנטרהציקלינים פיתחו שינויים ב א.ק.ג דבר המצביע על רעילות קרדיאלית קשה של האנטרהציקלינים, לעומת זאת כאשר הוסיפו קו-אנזים קיו 10 מספר החולים שפיתחו רעילות קרדיאלית ירד ל 64.7. עבודה על חולים המקבלים דוקסורוביצין הראתה שלאחר מתן כימותרפיה זאת יש עליה בריכוז הקו-אנזים קיו 10 בפלזמה. עליה זאת היא תוצאה של יציאה של הקו-אנזים מהתאים הקרדיאליים שניזוקו מהכימותרפיה. רק מתן כמויות גבוהות של הקו-אנזים יכולה למנוע את הנזק ללב. 

Q1O והמערכת החיסונית:

במחקר שנעשה במכון המחקר הביורפואי באוניברסיטת טקסס נמצא כי נטילת קו-אנזים קיו 10 לבד ועם ויטמין 6B העלו את רמות ה IgG, העלו את רמת הלימפוציטים בדם מסוג 4T ואת היחס 4T/8T, כל אלה פרמטרים של תפקוד המערכת החיסונית, דבר החשוב למחקרים במחלת ה- איידס, מחלות זיהומיות וסרטן. ממחקר זה עלה כי קו-אנזים קיו 10 הגביר את פעילות המקרופגים, את רמות האימונוגלובולינים מסוג IgG, השפיע על חיות החולים, וכל זאת ללא תופעות לוואי

 מינון: 200-500 מ"ג

Q1O כתוסף מזון:

המינון המומלץ נע בדר"כ בין 50 ל-300 מ"ג. מאחר שמאגר קו-אנזים קיו 10 בגוף יורד עם התקדמות הגיל, יש ליטול לפחות 50 מ"ג ליום. ייתכן שבנסיבות מסויימות ירצה או יזדקק אדם לכמות גדולה מזו. חשוב לדעת שקו-אנזים קיו 10 ממיס בשומן, לכן הגוף יכול לספוג אותו טוב יותר בצרוף מאכלים המכילים שומן כמו לדוגמא דגים. נטילה של קו-אנזים קיו 10 (עדיף בצורה של נוזל או שומן) המכיל כמות מסויימת של ויטמין e מסייעת לשימור קו האנזים.
כמו תמיד, חשוב להתייעץ עם רופא לגבי המינון המתאים ביותר לצורכיכם הייחודיים.

Q1O ואנטי-אייג'ינג:

קו-אנזים קיו 10 מספק הרבה חדשות טובות גם בנושא האנטי אייג'ינג. בשל תפקידו הכפול כנוגד חמצון וכיצרן אנרגיה ראשי, הפך קו-אנזים קיו 10 לנושא של מחקרים שונים שעסקו במגוון רחב של תחומי בריאות. מחקרים אלה, הראו, שקו-אנזים קיו 10 עשוי בהחלט להועיל במגוון של תחומים, כולל שיפור של ההופעה החיצונית.                          

מינון מומלץ: 200-400 מ"ג

מינון של 100 מ"ג בכל כמוסה מאפשר להגיע למינונים אפקטיביים גם במקרים אקוטיים המחייבים צריכה גבוהה של קיו 10

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה