שמן האובליפיחה

שמן ה אובליפיחה

האובליפיחה (SEA BUCKTHORN) או אשחר רוסי נחשב ללא ספק לשמן של כל הזמנים. האובליפיחה הוא שיח או עץ קוצני המכיל גרגירים בצבע צהוב בוהק. יליד ההימלאיה וסיביר. גרגירי האובליפיחה (הפירות) משמשים אלפי שנים באירופה ואסיה כתוסף מזון המרפא שורה שלמה של בעיות, בעיקר בעיות עור. לאחרונה הוכר גם במערב כמזין, מחיה ומשמר את העור ואת הריריות בגוף.


את שמן אובליפיחה מפיקים מהגרגירים הוא משמש כזרז להחלמה מכוויות שמש, קרינה, פצעים, חתכים, צלקות,טחורים, אקזמות ובעיות עור אחרות וכן למקרים של אולקוס, אפטות בפה, קנדידה וגינלית וכיבים במערכת העיכול.


הריכוז הגבוה של ויטמיני E ו- קרוטנואידים (פגמנטים בעלי צבע צהוב או אדום בעלי פעילות אנטי אוקסידנטית חזקה), ביופלבונואידים, ויטמין C וכן חומצות שומן חיוניות עושה אותו לשמן מספר אחד בעיכוב תהליכי הזדקנות ושימור העור . בנוסף בזכות עושר המרכיבים שבו מצויין השמן גם ללקיחה פנימית במצבים של: תת תזונה, אולקוס, כיבים במערכת העיכול ועיכוב ת הליכי הזדקנות.


התועלת המירבית של שמן אובליפיחה היא בהיפוך תהליכי הרס בעור כתוצאה מקרינת שמש וזאת בזכות עושר האנטי אוקסידנטים שבו. הוא ממזער ניזקי שמש ומעולה לקמטים, כתמים עקשניים ולמעשה מועיל לכל סוגי העור.


למניעת כוויות שמש

יש למרוח מיד אחרי חשיפה לשמש את התערובת הבאה:

5CC שמן אובליפיחה 5CC שמן שומשום 1 טיפה לבנדר

רבע שעה לפני חשיפה לשמש לשתות כפית אובליפיחה.

תערובת זו ממזערת ניזקי קרינה ומונעת כוויות שמש.


תערובת לקמטים מסביב לעיניים

2CC שמן אובליפיחה, 8CC שמן נר הלילה, 1CC ויטמין E וטיפה אחת רוז אבסולוט. יש למרוח תערובת זו מידי לילה.


כוויות וחתכים בעור

יש לערבב 2 טיפות אובליפיחה עם כפית אלימינטור ו-1 טיפה לבנדר ולחבוש את העור. לאחר יומיים יש למרוח אובליפיחה נקי על העור כל שעתיים.


דמומים ובעיות חניכיים

לעסות את החניכיים כל ערב עם שמן אובליפיחה.


תמיכה בעור הפנים

יש למרוח אובליפיחה נקי על עור הפנים להשאיר לפחות 20 דקות. בגלל התכולה הגבוהה של הקרוטנואידים תיתכן צריבה קלה. כמו כן מומלץ מאד בלקיחה פנימית כפית ביום.

{{obj.prop}}
  שם מוצר כמות מחיר
{{cart.name | cut:true:20:' ...'}} +- {{getPrice(cart) | number:2 }}
סהכ לתשלום {{total();}} ש"ח לקופה